Navigation
Home Page

Who's Who

Botley C of E Primary School - Staff List 2021-2022

                                                

TEACHERS
 

Mr J Cooil, Headteacher (Safeguarding Lead)
Mrs R Shuttle, Deputy Head (Deputy Safeguarding Lead)

Mrs K Roberts, SENDCO (DSL)


Year R
1.   Dragonfly Class - Mrs A Curry (Year Leader)
2.   Bumblebee Class - Miss F Chambers 

 

Year 1/2

3.   Kingfisher Class (Year 2) - Mrs G Westlake (Year Leader/DSL)

4.   Robin Class (Year 1) - Mrs J Mahon

5.   Butterfly Class (Year 1) - Mrs K Kelsey

6.   Ladybird Class (Year 2) - Mrs N Elliott / Miss K Allen

 

Year 3/4

7.   Fox Class (Year 3) - Miss R Batchelor (Year Leader)

8.   Squirrel Class (Year 4) - Mrs S Troup / Mrs K Roberts

9.   Deer Class (Year 4) - Miss L Jones 

10. Otter Class (Year 3) - Miss A Hampton 

 

Year 5/6
11. Eagle Class (year 6) - Mrs R Shuttle (Year Leader) / Miss C Stanton

12. Badger Class (Year 6) - Mr T Orman

13. Rabbit Class (Year 5) - Miss E Cook

14. Hedgehog Class (Year 5) - Mr G Jones

 

Ms C McIntosh (Teacher Release)

Mr G Robinson (Teacher Release)

 
EDUCATION SUPPORT

1.Mrs A Hayes, School Librarian

2.Mrs S Tucker, Higher Level Teaching Assistant

3.Mrs R Turner, Higher Level Teaching Assistant

4.Mrs S Mildren, Early Years Assistant

5.Mrs S Plumley, Early Years Assistant  

6.Mrs J Wilcock, Early Years Assistant 

7.Ms D Lane-Winter, Learning Support Assistant 

8.Mrs G Patch, Learning Support Assistant 

9.Mrs G Turner, Learning Support Assistant

10.Mrs S Street, Learning Support Assistant

11.Miss J Rappini, Learning Support Assistant 

12.Mrs C Nicol, Learning Support Assistant

13.Mrs S Sharkey, Learning Support Assistant

14.Miss M Di Lucia, Learning Support Assistant

15.Mrs A Little, Learning Support Assistant

16.Mrs C Perrott, Learning Support Assistant

17.Mrs S Horne, Learning Support Assistant 

18.Mrs J Carbutt, Learning Support Assistant 

19.Mrs R Morgan-Walsh, Learning Support Assistant

20.Mrs A Marsh, Learning Support Assistant / ELSA

21.Mrs L Maxted, Learning Support Assistant

22.Mrs A Kemp, Learning Support Assistant

23.Mrs H Thomson, Learning Support Assistant

24.Mrs F Atkins, Child and Family Support Worker

LUNCHTIME SUPERVISION

 1. Mrs J Gabbott, Senior Lunchtime Supervisory Assistant

 2. Mrs G Turner, Office Lunchtime Supervisory Assistant
 3. Mrs P Raine, Lunchtime Supervisory Assistant

 4. Mrs J Carbutt, Lunchtime Supervisory Assistant 

 5. Mrs A Marsh, Lunchtime Supervisory Assistant

 6. Mrs C Nicol, Lunchtime Supervisory Assistant

 7. Mrs L Tidmarsh, Lunchtime Supervisory Assistant

 8. Mrs J Wilcock, Lunchtime Supervisory Assistant

 9.Mrs A Barfoot, Lunchtime Supervisory Assistant

10.Miss M Di Lucia, Lunchtime Supervisory Assistant

11.Mrs S Sharkey, Lunchtime Supervisory Assistant

12.Mrs A Little, Lunchtime Supervisory Assistant

13.Mrs L Maxted, Lunchtime Supervisory Assistant

14.Mrs J Rappini, Lunchtime Supervisory Assistant


SCHOOL OFFICE 

Mrs H Ellery, Senior Admin Manager (Data Protection Officer)
Mrs J Gabbott, Admin Officer

SITE MANAGEMENT

Mr P Borg, Facilities Manager
Mr C Moss, Cleaner
Mr R Croucher, Cleaner
Mrs L Tidmarsh, Cleaner

Mrs K Cotton, Cleaner

 

WHEELERS BREAKFAST AND AFTER SCHOOL CLUBS

 

Mrs J Wilcock, Supervisor

Mrs L Tidmarsh, Supervisor

Mrs P Raine, Assistant

Top